تلخ مثل هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا

هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا در حالی به پایان رسید که تیم‌های ایرانی از ۱۲ امتیاز موجود تنها یک امتیاز به دست آوردند.

پس از سوت پایان بازی پرسپولیس و الشارجه پرونده هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا به طور رسمی بسته شد. از ۱۲ امتیاز موجود تنها یک امتیاز نصیب ایرانی‌ها شد تا با سه باخت و یک مساوی این هفته برای چهار نماینده کشور به پایان برسد. اما با بررسی جدول چهار گروه اول به وضعیت نه چندان مطلوب آن‌ها پی می‌بریم. وضعیتی که امکان دارد تیم‌های ایرانی را از رسیدن به مرحله حذفی ناکام کند.

*گروه A: استقلال در بازی برابر الاهلی عربستان باخت تلخی را از دست داد. تیمی که پنالتی از دست داد و گل سالمش سوخت تا همان یک امتیاز بازی با الشرطه اندوخته آن‌ها باشد. استقلال حالا با یک امتیاز و تفاضل منفی یک در رده سوم جدول قرار دارد و ۱۲ اسفند باید برابر الوحده در امارات بازی کند. استقلال برای زنده ماندن در آسیا باید هر سه امتیاز این دیدار را به دست آورد تا خود را به الاهلی و الوحده نزدیک کند.

*گروه B: شاگردان مجتبی سرآسیایی در جدال با پاختاکور با سه گل شکست خوردند و حالا در قعر جدول گروه دوم با تفاضل منفی پنج قرار دارند. به نظر می‌رسد باید شانس آن‌ها برای صعود از این گروه را بسیار کم بدانیم. الهلال و پاختاکور شش امتیازی هستند و از طرفی شباب الاهلی هم با جذب بازیکنان خارجی با کیفیت در راه جبران قرار دارند. شهرخودرو هفته آینده در دوبی با الاهلی امارات بازی می‌کنند و کسب سه امتیاز برای آن‌ها از نان شب واجب تر است.

*گروه C: پرسپولیس هم مانند شهرخودرو در رده آخر گروه خود قرار دارد. آن‌ها با تفاضل منفی دو در رده آخر و پایین تر از الشارجه قرار دارند و برای صعود از این گروه نیاز مبرمی به هر سه امتیاز دیدار با التعاون عربستان در روز ۱۲ اسفند خواهند داشت. جدالی که در کویت برگزار می‌شود و سرخ‌ها با صدرنشین گروه خود بازی خواهند کرد.

*گروه D: بهترین وضعیت در بین تیم‌های ایرانی را سپاهان دارد. تیمی که در مسابقه اول العین را در هم کوبید اما در جدال با السد باخت پر گلی را تجربه کرد تا در رده سوم گروه خود قرار داشته باشد. این تیم نیز روز ۱۳ اسفند در تاشکند از النصر عربستان میزبانی می‌کند و برای حضور دوباره در صدر جدول به هر سه امتیاز این جدال نیاز دارد. آن‌ها در حال حاضر تفاضل گل مثبت یک دارند و امیدوار به آینده هستند.

با توجه به این وضعیت باید بگوییم که هفته سوم لیگ قهرمانان برای ایرانی‌ها حیاتی تر از همیشه است و هر چهار نماینده باید برنده و با سه امتیاز کامل از زمین خارج شوند.

منبع: سایت ورزش ۳